Gangstar Vegas  – mobilne Grand Theft Auto od Gameloftu

Gra Gangstar Vegas to konkurencja dla znanej i lubianej serii GTA na urządzenia mobilne. Zobacz naszą recenzję zanim w nią zagrasz.

Gangstar Vegas  - mobilne Grand Theft Auto od Gameloftu

Seria GTA, odwiecznie króluje wśród gier tego typu, niezależnie od platformy. Ostatnio nawet producenci przenieśli ją na urządzenia mobilne, by i tam wygryzła konkurencję. Jednak za sprawą nagłego konkurenta, może im się to nie udać.

Rozgrywka

Tak jak w przypadku głównego zawodnika, także i Gangstar Vegas oferuje nam otwarty świat. Zanim jednak zaczniemy go zwiedzać, musimy odbyć mini gierkę na ringu bokserskim. Pod przymusem musimy doznać porażki. Dochodzi niestety do naszego zwycięstwa, co sprawia, iż będziemy musieli się ukrywać. Pomóc nam chce kilka życzliwych osób, które w zamian oczekują wykonania wielu zadań. To na nich opiera się nasz postęp w grze.

Gangstar Vegas  - mobilne Grand Theft Auto od Gameloftu

Nasze zabawki

Z racji otwartości gry, mamy możliwość decydowania o wyborze następnej misji. Za każdą wykonaną otrzymamy zapłatę. Na co takową przeznaczyć? Propozycja numer jeden, możemy przegrać wszystko w kasynie, bądź zyskać. Zależy ile mamy szczęścia. Z racji tego, że na samym starcie nam go zabrakło, nie liczyłbym na jego pojawienie się w hazardzie J Szukając kolejnych zachcianek, natknąłem się na różnego rodzaju bronie, w tym kije hokejowe, liczne ubrania oraz posiadłości. Jeździć czymś też trzeba, dlatego jeśli chcemy, możemy coś kupić lub ukraść. Środków transportu jest wiele, a w ustawieniach znajdziemy opcję konfiguracji sterowania dla każdego z osobna. Zdecydowany plus dla programistów.

Gangstar Vegas  - mobilne Grand Theft Auto od Gameloftu

Podsumowanie

Oprawa graficzna i dźwiękowa dopełnia i tak wspaniałą już wizję gry, choć dałoby się ją ulepszyć. Studio Rockstar nie może teraz spać spokojnie. Gameloft, ze swoim klonem depcze im po piętach. Mają też niepodważalną zaletę. Gra dostępna jest do pobrania za darmo. W przypadku, gdy na rynku mobilnym brakuje takowych produkcji, a jedyna godna uwagi, poza testowaną jest płatna, wybór będzie oczywisty. Nie obyło się również bez mikropłatności, jednak ważna jest możliwość podjęcia rozgrywki bez zapłacenia złamanego grosza.

Zalety:

  • ogrom dodatków
  • fabuła
  • dowolność w doborze misji
  • duża liczba zadań

Wady:

  • połowa gry odblokuje się po jej wykupieniu
  • mikropłatności

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu