Grid Autosport – jedna z trzech doskonałych części Grida zmierza na smartfony

Dzisiaj na łamach naszej redakcji recenzja gry, która niegdyś zachwycała na dużych ekranach. Czy zachwyci nas ponownie na smartfonach? Przed Wami Grid Autosport.

Grid Autosport – jedna z trzech doskonałych części Grida zmierza na smartfony

Graliście kiedyś w Grida Autosport? Z pewnością, ponieważ była to swego czasu bardzo popularna gra. Teraz jednak nadarza się świetna okazja ku temu, by tytuł ten przeżył swą drugą młodość. Produkcja zmierza bowiem na smartfony z Androidem i iOS. Na ten drugi system już się ukazała, więc dzisiejsza recenzja oparta będzie właśnie na nim.

Grid Autosport – jedna z trzech doskonałych części Grida zmierza na smartfony

Rozgrywka

Tytuł ten jak wszyscy zapewne wiecie dotyczy wyścigów. Jednak wplątano tu całkiem ciekawą fabułę. Wcielamy się bowiem w profesjonalnego kierowcę wyścigowego. Dzięki temu nie uczestniczymy tylko i wyłącznie w wyścigach. Cała otoczka życia naszego bohatera również jest na nas, graczy otwarta. Możemy zatem wybrać spośród ogromnej floty pojazdów. Niekiedy są to seryjne bryki, lecz zdarzają się też imponujące prototypy. Każdy z tych wozów mamy możliwość zmodyfikować tak jak nam się tylko zażyczy. Do tego mamy też możliwość poszukiwania nowych członków, których zatrudnimy w naszym teamie. Czy to wszystko? Nie J Otóż naszym zadaniem będzie jeszcze zyskanie nowych sponsorów. Wartym wyróżnienia jest jeszcze tryb online, w którym tworzymy kluby i rywalizujemy w rankingu z innymi graczami. Całość sprawia zatem wrażenie wiernej kopii wielkich ekranów przeskalowanej na sprzęty mobilne.

Grid Autosport – jedna z trzech doskonałych części Grida zmierza na smartfony

Sterowanie

Jednak jak to bywa w tego typu portach, muszą zajść pewne zmiany. Te dotyczą zwykle sterowania, gdyż trzeba je dostosować do dotykowych wyświetlaczy. Nie inaczej jest i tym razem. Mamy możliwość wyboru spośród kilku sposobów sterowania. Kierować możemy zatem poprzez odchylanie urządzenia, dotykania ekranu z lewej lub prawej strony czy prowadząc za pomocą wirtualnej kierownicy samochodowej. Każdy z naszych wyborów rozdzielony został na dwa rodzaje dostosowane do naszych preferencji. Możemy zatem wybrać czy chcemy mieć „kółko” z lewej czy prawej strony. Nie zabrakło też opcji ustawienia czułości sterowania, tak aby rozgrywka była jak najbardziej komfortowa.

Grid Autosport – jedna z trzech doskonałych części Grida zmierza na smartfony

Podsumowanie

Jak sami widzicie gry mobilne przestają już odbiegać od tych, które mamy na konsolach czy komputerach a Grid Autosport jest tego doskonałym przykładem. Na razie są to starsze tytuły, które po odświeżeniu oprawy wizualnej oraz zmodyfikowaniu sterowania dostosowano do dotykowych urządzeń. Moim zdaniem jest to olbrzymi sukces i zachęta do sięgnięcia ponownie po stare hity, tym razem na innej platformie a kto wie, może kiedyś doczekamy czasów kiedy najnowsze gry typu Forza czy Gran Turismo będą miały jednoczesną premierę i na konsole i na smartfony?

Zalety:

  • Wierny port gry jaką znamy z dużych ekranów teraz na sprzęcie mobilnym
  • Kilka opcji sterowania dostosowane do osób prawo i leworęcznych
  • Oprawa audiowizualna

Wady:

  • Zwlekanie z wydaniem tytułu na Androida (wada oczywiście dla posiadaczy tego ekosystemu)

 

Platforma testowa: iOS, 2 GB RAM, CPU Apple A 11

* Grafiki pochodzą ze stron toucharcade.com, pssite.com, mobilegamer.com.br, phonearena.com oraz youtube.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu