Grand Theft Auto San Andreas – test wersji android

Dziś testujemy kultową grę Grand Theft Auto – GTA San Andreas, napisanej na Androida. Przeczytaj recenzję, zobacz zalety i wady gry.

GTA San Andreas – test wersji Android.

Nie znam osoby, która nigdy by nie słyszała o serii GTA. Produkcje od Rockstar zawsze są hitem, od którego gracze nie mogą się oderwać. Jakie wrażenia towarzyszyć mi będą na koniec testów? O tym przekonacie się czytając dzisiejszy artykuł.

Grand Theft Auto San Andreas – test wersji Android.

Rozgrywka

Dobrze wszystkim znany bohater Carl Johnson, również w mobilnej edycji będzie przez nas sterowany. Akcja dzieje się w trzech fikcyjnych miastach, a naszym zadaniem będzie wykonywanie oczyszczenie się z zarzutów morderstwa. W tymże celu musimy założyć własny gang, wyrobić sobie markę w tym świecie oraz wykonywać kolejne misje. Po tych kilku zdaniach widzicie, że nic nie zmieniło się w stosunku do wersji PC czy konsolowej. Grafika również jest taka sama, choć przybyło jej rozdzielczości. Grze sprosta praktycznie większość urządzeń, dzięki możliwości dostosowania opcji graficznych do naszej specyfikacji, aby aplikacja była grywalna.

Grand Theft Auto San Andreas – test wersji Android.

Sterowanie

Nasz CJ musi się jakoś przemieszczać. W grze dostępne są motocykle, samochody, rowery i samoloty. Można także poruszać się pieszo. Bez względu na środek transportu potrzebujemy sposobu na wykonywanie ruchów. Jest nim specjalnie ułożony model sterowania, przygotowany na potrzeby ekranów dotykowych. Kiedy wybierzemy nasze nogi, po lewej stronie pojawi się wirtualny analog. To z jego pomocą dotrzemy w interesujące nas miejsca. Wsiadając zaś do maszyn, zmienia się on w dwie strzałki, służące dokładnie do tego samego. Prawa strona ekranu to zbiór kilku przycisków. Dzięki nim możemy atakować przeciwników, przyspieszać lub hamować pojazdami, skakać i inne tego typu rzeczy, za ich pośrednictwem są możliwe.

Grand Theft Auto San Andreas – test wersji Android.

Podsumowanie

Jak widzicie, wszystko co kochaliśmy w wersjach na większe ekrany, producent przeniósł na smartfony i tablety. Każdy, nawet najdrobniejszy element został dostosowany do potrzeb platform mobilnych, a dzięki tym krokom, gracz na nowo odkrywa produkcje GTA San Andreas i czerpie z niej radość. Przynajmniej ja miałem takie odczucia, jednak podejrzewam, iż nie będę w tym przypadku wyjątkiem. Gorąco zatem zachęcam do zainstalowania omawianej pozycji na swoich sprzętach, a z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Zalety:

  • Kopia 1 do 1 wersji PC/konsole na smartfony i tablety
  • Odświeżona grafika
  • Sterowanie dostosowane do urządzeń mobilnych

Wady:

  • Płatna

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki pochodzą ze stron darkwarez.pl, play.mob.org, safandroid.blogspot.com oraz gtainside.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu