iOS jako platforma do mobilnej rozrywki – lista gier, które nie występują nigdzie indziej

Smartfony i tablety Apple często są wykorzystywane do gier. Przyczynia się do tego wydajny układ graficzny w tych urządzeniach oraz dobra optymalizacja. Platforma iOS oferuje także duży wybór aplikacji i gier, w tym takich, których nie znajdziemy na żadnych innych systemach.

 

Infinity Blade III

Najlepsze gry na iOS. Przegląd gier wylącznie na te system
fot. Chair Entertainment Group

Ta gra jest najbardziej rozpoznawalną produkcją na sprzęt firmy Apple. Nie ma w tym nic dziwnego –rozgrywka koncentruje się głównie na walce z kolejnymi przeciwnikami, ale mimo tego nie zabrakło tu miejsca na fabułę i oczywiście widowiskowe efekty specjalne i atrakcyjną szatę graficzną. System sterowania nie zmienił się zbytnio od poprzednich części, ale wprowadzono kilka nowości, takich jak ulepszenia przedmiotów.

 

Fates Forever

Najlepsze gry na iOS. Przegląd gier wylącznie na te system
fot. Hammer & Chisel Inc.

Fates Forever jest grą typu fantasy, jednak od innych produkcji odróżnia ją mechanika rozgrywki – nie koncentruje się ona na wydarzeniach fabularnych i rozwoju postaci, lecz na walce z innymi graczami na wirtualnej arenie. Rozgrywka jest podobna do popularnej gry na PC – League of Legends, więc jej fani na pewno powinni zainteresować się także tą aplikacją.

 

Oceanhorn

Najlepsze gry na iOS. Przegląd gier wylącznie na te system
fot. FDG Entertainment

Oceanhorn to typowa gra RPG. Nie znajdziemy w niej zbyt wielu nowości, lecz mimo to jest warta uwagi, chociażby ze względu na ciekawą konstrukcje poziomów na których toczy się rozgrywka – mają one wiele kondygnacji i przypominają labirynty. Warto też wspomnieć o naprawdę dobrej ścieżce dźwiękowej.

 

DEVICE 6

Najlepsze gry na iOS. Przegląd gier wylącznie na te system
fot. Simogo AB

DEVICE 6 to gra bez wątpienia oryginalna. Dlaczego? Otóż nie jest ona klasyczną grą akcji, przypomina raczej interaktywną książkę. Z tego powodu idealnie sprawdza się na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone czy iPad, aplikacja wyświetlana na zwykłym komputerowym monitorze nie dawałaby aż takiej przyjemności z rozgrywki. Oprócz wciągającej fabuły gra oferuje także dużą ilość różnego rodzaju zagadek.

 

Rules!

Najlepsze gry na iOS. Przegląd gier wylącznie na te system
fot. TheCodingMonkeys

W tej produkcji znajdziemy przede wszystkim naprawdę dużą ilość zagadek logicznych. Oczywiście gra oferuje trzy zróżnicowane poziomy trudności, oraz ciekawą, stonowaną szatę graficzną (kolory dobrane są tak, by nie męczyły wzroku podczas długich sesji). Aplikację możemy też zintegrować z nowym inteligentnym zegarkiem Apple.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu