Który hosting najlepszy? Założenie konta, wygląd panelu klienta oraz panelu administracyjnego.

Testujemy konta hostingowe pod kontem zakładania konta oraz funkcjonalności i wyglądu panelu. Sprawdzamy, gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych.

linuxpl.com

Pierwsze konto zakładaliśmy na serwerze linuxpl.com, sama rejestracja przebiegła bardzo sprawnie. Na bieżąco otrzymywaliśmy na skrzynkę pocztową maila o procesie realizacji zamówienia.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Co ważne wszelkie dane dostępowe, zarówno do panelu klient jak panelu administracyjnego, zostały wysłane w mailach, tak więc w przypadku gdy zapomnimy loginu lub hasła możemy do nich sięgnąć. Panel klienta jest bardzo czytelny, nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniej zakładki.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Panel administracyjny w tym przypadku to popularny DirectAdmin, jest to graficzny panel do zarządzania kontami hostingowymi.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Znajdziemy tu mnóstwo funkcji, które zostały pogrupowane w kategorie  tematyczne. Panel ten nie powinien sprawić trudności nawet początkującym użytkownikom. Tak naprawdę wszystkie potrzebne funkcje są „na wierzchu”, dzięki temu nie musimy głowić się i zastanawiać, gdzie znajdziemy pożądaną przez nas funkcję. Nie wiem jak Wy, ale my nadal jesteśmy zwolennikami tego panelu.

hekko.pl

Drugie konto hostingowe zakładaliśmy na hekko.pl, podobne jak na linuxpl.com rejestracja przebiegła bez problemów, zaś wszystkie informacje otrzymaliśmy na skrzynkę mailową, również dane dostępowe. Ciekawym rozwiązaniem jest strona logowania na hekko.pl.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Na jednej stronie mamy możliwość zalogowania się do trzech funkcjonalności: panelu klienta, panelu administracyjnego oraz skrzynki pocztowej, wystarczy tylko przełączyć zakładkę. Panel klienta prezentuje się  następująco.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Na stronie głównej wyświetla nam się wykupiona lista usług posortowana kategoriami. Zaś pozostałe zakładki zostały umieszczone po lewej stronie w rozwijalnym menu. Wszystko jest proste i czytelne. Ten panel klienta jest zdecydowanie mniej „obrazkowy” niż poprzedni, dla jednych będzie to wadą, a dla drugich zaletą. Ogólnie panel powinni obsłużyć wszyscy bez problemów. Z kolei panel administracyjny jest oparty również na Direct Admin, tak więc nie będziemy go po raz kolejny opisywać.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

 

home.pl

Kolejne konto hostingowe założyliśmy na serwerze home.pl, podczas rejestracji nie otrzymywaliśmy mailowo na bieżąco informacji. Logowanie odbywa się poprzez wpisanie nazwy konta lub domeny i hasła. Na pulpicie panelu klienta znajdują się takie opcje jak usługi, płatności oraz profil. Po kliknięciu na pulpicie w „hosting” otworzy nam się okno konfiguracji usługi serwera.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

 

Mamy tutaj możliwości przypisania domeny, zmiany preferencji czy założenia bazy mysql. Panel ten jest w miarę intuicyjny, jednak dla nas panel direct admin jest bardziej czytelny i przyjazny dla początkujących użytkowników.

nazwa.pl

Czwarte konto zostało założone na nazwa.pl. Logowanie do panelu klienta odbywa się jak dla nas w trochę mylący sposób. Zobaczcie sami.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Jak widzicie okienko logowanie jest w prawym górnym rogu, a pierwsze co się rzuca w oczy to formularz rejestracji. Nie wiemy jak inni użytkownicy, ale my na początku myśleliśmy, że jest jakiś błąd, który powoduje ciągłe przekierowanie nas do rejestracji, dopiero później zauważyliśmy, że na tej stronie jest też okno logowanie. Dla nas jest to bardzo niepraktyczne rozwiązanie i może być mylące dla użytkowników. Panel klienta prezentuje się bardzo dobrze, pulpit wskazuje usługi oraz opcje dotyczące płatności, reszta opcji znajduje się w lewym menu.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Klikamy w ikonę activ.admin i tym samym przechodzimy do panelu administracyjnego.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Pierwsze wrażanie jest bardzo pozytywne, na pulpicie mam trzy główne opcję takie jak dodanie konta mailowego,  dodanie domeny oraz dodanie konta FTP. Menu górne jest bardzo czytelne, znajdziemy w nim pozostałe opcję i ich zaawansowane opcje. Według nas panel ten intuicyjnością dorównuje popularnemu direct adminowi i na pewno nie stworzy problemów żadnemu użytkownikowi.

az.pl

Ostatnie konto hostingowe założyliśmy na az.pl. Panel klienta prezentuje się bardzo dobrze.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Na pulpicie znajdziemy siedem najważniejszych zakładek, takich jak: informacje, konto, email, użytkownicy, serwisy www, domeny czy sklep, wszystko przejrzyście rozmieszczone na całej stronie. Dodatkowo pulpit wspomaga górna belka, która po części powiela opcje z pulpitu. W podobnej stylistyce zbudowany jest panel administracyjny.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Pulpit zawiera najważniejsze opcje opatrzone odpowiednimi ikonkami, zaś u góry znajdziemy menu dzięki któremu możemy się przełączać na kolejne zakładki. Ogólnie panel jest bardzo czytelny i podobnie jak panel w nazwa.pl można go za funkcjonalność ocenić tak wysoko jak direct admin.

Podsumowanie testu

Założenie konta, wygląd panelu klienta oraz panelu administracyjnego.

Maksymalna liczba punktów jaką można było uzyskać to 15 pkt.

Gdzie założyć stronę www. Test usług hostingowych

Przebieg testu:

 1. Wstęp do testu. Porównanie ofert
 2. Założenie konta, wygląd panelu klienta oraz panelu administracyjnego
 3. Proces tworzenia skrzynek pocztowych i ich odporność na SPAM
 4. Autoinstalatory – proces instalacji WordPressa
 5. Szybkość serwera
 6. FTP
 7. Kreatory stron www
 8. Pomoc techniczna
 9. Backup
 10. Podsumowanie testu

Podziel się wiedzą z innymi

3 odpowiedzi na "Który hosting najlepszy? Założenie konta, wygląd panelu klienta oraz panelu administracyjnego."

 1. An amazing supplement that assists in boosting thhe fitness of flowing hair, skin and nails.
  As for the soy protein, it’s recognized foor itss ability to lowqer individual bad cholesterol – thhis could
  be a kind of relief for people with danger or reputation heart disease.

  At the same time it’s necessary to attain circumstances of relaxation,
  calmness and serenity.

  Odpowiedz
 2. The extension is generally just used for „scrap object” files created in Word and Exxcell once you highlight text and drag it to the desktop
  for pssting into oher documents. Perform the massage havihg a simple clenser to
  offer your fingers some wetness, or with your favofite face cream.
  It can cause extensive hair damage, thinning hair and dandruff,
  amongst other causes.

  Odpowiedz
 3. This version also provides longer battery aas compared
  to its predecessor; henc you will possess four (4)
  times of nonstop reading time ahead of you will find the need to find
  an outlet. Of course, you’ll find affordable items as much ass tthe more costl paintings within the
  world. The Walnujt Hill School, iin Natick,
  MA, is a perrforming arts boardikng school and day program.

  Odpowiedz

Komentarz do postu