Recenzja LeTV One – kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.

LeTV One (X600) był jednym  z pierwszych telefonów opartych na nowej SoCu tajwańskiego producenta Mediatek. Mowa tu oczywiście o bardzo wydajnym układzie MT6795, dzięki zastosowaniu 8 rdzeni i obsługi 64 bitowych instrukcji, to wciąż jeden z najbardziej wydajnych układów na rynku, mimo to iż na horyzoncie niebawem pojawi się jego następca. Przejdźmy jednak do sedna sprawy czy stosunkowo tani chiński telefon jest w stanie nawiązać równą walkę z flagowcami rynkowych potentatów? Przekonajmy się.

Pudełko

Telefon zamówiłem  z popularnego serwisu JD.com, niestety nie obyło się bez vatu, który wyniósł nieco ponad 100zł. Urządzenie zostało dobrze zabezpieczone w dużym kartonowym pudełku znalazło się miejsce na opakowanie telefonu chronione przez dużą ilość folii bąbelkowej. Sama zawartość pudełka jest dosyć satysfakcjonująca, bowiem oprócz samego telefonu i instrukcji znajdziemy tam również dobrze dopasowany case. Warto zwrócić uwagę na ładowarkę niestety w moim wypadku sklep JD.com, wysłał zamiennik, któremu naładowanie telefonu zajmuje prawie 6 godzin.

Recenzja LeTV One - kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.

Budowa

Swoją budową LeTv One pragnie podkreślić, że jest prawdziwą konkurencją dla europejskich flagowców. Wykonany został głównie z bardzo dobrej jakości plastiku jednak posiada również metalową ramkę , na której znajduje się rzecz niecodzienna tak zwany mute switch (czyli fizyczny przycisk wyciszania telefonu). Jest to bardzo użyteczne rozwiązanie znane z iPhone’ów. Ekran wydaje się  być bezramkowy, niestety tylko wydaje się, bo po włączeniu telefonu widzimy delikatną czarną obwódkę, nie przeszkadza to jednak w cieszeniu się z użytkowania tego telefonu. Sam ekran zaś to 5,5 calowa jednostka FullHD cechuje się ona żywymi barwami oraz dużymi kątami widzenia.

Recenzja LeTV One - kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.

Wydajność

Jak już wcześniej wspomniałem sercem telefonu jest układ MT6795 wspierany przez 3 GB pamięci ram, zapewnia to płynną pracę systemu oraz możliwość grania w najnowsze tytuły bez najmniejszych cięć. Zobaczmy jeszcze jak LeTv One poradzi sobie w popularnych benchmarkach.

Recenzja LeTV One - kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.

W najpopularniejszej aplikacji do testowania wydajności Antutu telefon uzyskał aż 58 tys punktów co stawia go wyżej niż smartfony ze snapdragonem 801 czy 805, wynik testu robi wrażenie, nieprawdaż?

 

Kolejny test wykonałem w 3DMarku tu też bez zaskoczeń wszystkie wyniki są wysokie i sugerują, że urządzenie bez problemu obsłuży duże gry lub aplikacje, testy Ice Storm i Ice Storm Extreme zostały wymaksowane zaś resztę wyników ilustrują poniższe screeny .

Recenzja LeTV One - kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.
Ostatni testy przeprowadziłem w programie Vellamo, wyniki obrazuje poniższy screen:

Recenzja LeTV One - kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.Łączność

Telefon obsługuje standardy 2G/3G/LTE nie miałem problemu z zasięgiem, również GPS dawał radę łapał szybko fixa i lokalizacja była dość dokładna. W telefonie nie znajdziemy modułu NFC, czy czynnika linii papilarnych jak dla mnie są to jednak zbędne bajery, ale z dziennikarskiego obowiązku wspominam o tych „brakach”. Fajnym ficzerem jest moduł podczerwieni który pozwala nam kontrolować dowolne urządzenie mające pilot na podczerwień, dzieje się tak ponieważ w przeciwieństwie do większości urządzeń LeTv  One potrafi nauczyć się sygnału odpowiedzialnego za daną funkcję pilota.

Recenzja LeTV One - kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.

Multimedia

5,5 calowy ekran jest wręcz stworzony do rozrywki, a dzięki wydajnej jednostce tajwańskiego producenta, filmy FullHD odtwarzane są płynnie. Również nie mogę narzekać na gry prawie wszystkie dostępne tytułu uruchomimy na maksymalnych detalach przy czym w przeciwieństwie do telefonów wyposażonych w Snapdragon 810 nie odczuwam znaczącego wzrostu temperatury. Jednakże głównym atutem telefonu jest jego jakość dźwięku. Nie mam pojęcia jak Chińczycy dokonali tego cudu, ale dźwięk jest czystym,  głęboki i głośny, co nie jest takie oczywiste dla urządzeń z zielonym robocikiem na pokładzie. Co do aparat nie mogę się doczepić zarówno tylnia jak i przednia jednostka daje radę, choć nie stoi na tak wysokim poziomie jak choćby Xiaomi Mi3. Nie można jednak zapomnieć, że przednia kamera obsługuje technologie takie jak nagrywanie w 4K czy slowmotion.

System

Telefon działa pod kontrolą Androida 5.0.1 z autorską nakładką EUI. Podobnie jak w przypadku MIUI nie mamy tu standardowego menu, wszystkie aplikacje po zainstalowaniu lądują na pulpit, co moim zdaniem jest dosyć wygodnym rozwiązaniem. Sam design nakładki jest schludny i minimalistyczny co może się podobać.  Jednakże nakładka jest niedopracowana, występuje problem kompatybilności z niektórymi aplikacjami z Google Play (sam napotkałem trudność podczas instalacji Antutu czy Soundcloud), i systemowi zdarza się nieoczekiwanie zamknąć jakąś aplikacje. Na szczęście istnieje kilka alternatywnych ROMów, dzięki którym pozbędziemy się bolączek domyślnego oprogramowania.

Recenzja LeTV One - kolejny smartfon kupiony w chińskim sklepie internetowym.

Podsumowanie

LeTv  to bardzo ciekawy smartfon jednak delikatnie odstający od czołówki flagowców. Jeśli jednak szukamy wydajnego telefonu za rozsądną cenę urządzenie to wydaje się najlepszym rozwiązaniem bowiem na popularnym serwisie aukcyjnym można ten telefon znaleźć w cenie około 800 zł.

Zalety LeTV One

  • wydajność
  • duży 5,5 calowy ekran
  • elegancki design
  • mute switch
  • nagrywanie w 4K
  • cena

Wady LeTV One

  • „oszukane ramki”
  • problemy z oprogramowaniem dostarczanym przez producenta

Ocena 9/10

Zakupy w Chinach. Poradnik.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu