5 przydatnych aplikacji, które pomogą opanować języki obce!

Przegląd pięciu aplikacji pomoże wybrać Ci odpowiedni program do nauki języków.

Niektóre osoby uczą się języków obcych zupełnie samodzielnie, a inne korzystają z płatnych korepetycji. Duże grono ludzi znalazło jednak inne źródło pomocy edukacyjnych jakim są aplikacje na smartfona! W tym artykule dowiesz się jakim aplikacjom warto poświęcić trochę czasu by z ich pomocą szybciej oraz efektywniej przyswajać wiedzę. Zapraszam do czytania!

Memrise.

Mamrise. Jaki progragram do nauki języków? 5 aplikacji językowych.

Dla mnie jest to aplikacja, której warto poświęcić szczególną uwagę. Używana jest przede wszystkim w USA, ale zyskuje coraz większą popularność również w Europie. Dzięki temu, że użytkownicy są ze sobą w stałym kontakcie i mogą wymieniać się ćwiczeniami oraz prowadzić rozmowy znacznie przyswajanie informacji jest znacznie ułatwione. W aplikacji oprócz trybu online istnieje również możliwość wyboru trybu offline – przygotowane zestawy ćwiczeń umożliwiają trenowanie i utrwalanie wiadomości, a dodatkowo pozwolą na zapoznanie się z ciekawymi metodami zapamiętywania nowych zagadnień.

Busuu.

Busuu. Jaki progragram do nauki języków? 5 aplikacji językowych.

W zasadzie jest to portal, który pomaga w nauce języków obcych, ale jednocześnie również aplikacja na telefon. Zaleta to duży nacisk na najważniejsze informacje już w pierwszych lekcjach dzięki czemu szybko opanujemy technikę przedstawiania się, pytania o interesujące nas miejsca oraz wiele innych. Niestety większość wariantów tej aplikacji jest płatnych, ale już te darmowe są w stanie udowodnić nam, że pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto.

HelloTalk.

Hello Talk. Jaki progragram do nauki języków? 5 aplikacji językowych.

Aplikacja stworzona z myślą o wszystkich użytkownikach, którzy oprócz wiedzy praktycznej pragną nauczyć się poprawnej wymowy słów. Jest to nic innego jak chat ludzi z całego świata pozwalający na znalezienie partnera do wspólnej nauki. Niestety jest to darmowa aplikacja w której nie ma możliwości oceniania innych użytkowników więc nigdy nie wiesz czy trafisz na kogoś niezrównoważonego psychicznie czy wręcz przeciwnie przyjacielską osobę, która chętnie pomoże Ci w nauce, ale… kto nie ryzykuje ten szampana nie pije!

Kursy123.

Kursy123. Jaki progragram do nauki języków? 5 aplikacji językowych.

Jest to aplikacja stworzona przez ludzi z Polski. Do wyboru mamy naukę kilkunastu języków z różnym poziomem trudności dlatego każdy bez problemu dostosuje tutaj trudność lekcji adekwatnie do swoich umiejętności. Urozmaiceniem w zwykłej nauce jest seria quizów oraz systemu Achievementów (osiągnieć), który dodatkowo motywuje do nauki! Bardzo dobry wybór.

Babbel.

Babbel

Pozycja idealna dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na naukę, ale za to ogromne chęci. Aplikacja oferuje użytkownikom kursy z zakresu 13 języków obcych. Istnieje możliwość zapisywania swoich postępów bezpośrednio na serwerze co jest zupełną rewelacją. Wchodząc każdego dnia nawet na kilkanaście minut mamy możliwość ciągłego wglądu w to, jakie robimy postępy. Aplikacja jest całkowicie darmowa.

Generalnie rzecz biorąc nawet najlepsza aplikacja wspomagająca naukę języków obcych nie sprawdzi się bez własnych chęci oraz zaangażowania i warto o tym pamiętać!

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu