Legendarny osobnik z Red Dead Redemption 2 – Walki z niedźwiedziami.

Niedźwiedź w grze takiej jak RDR2 budzi prawdziwe przerażenie w bohaterach. Tylko Morgan zachowuje zimną krew w obliczu zagrożenia.

175 X Game of the Year i bez najważniejszej statuetki.

Gra studia Rockstar Games jest niebywałym hitem. Wiele osób zdziwiło się faktem, że nie zdobyła najważniejszej statuetki w 2018 roku. Ogromna liczba ankietowanych na GDC 2019 odpowiadała jednoznacznie, że to Red Dead Redemption 2 zdobyło najwyższe laury (chyba nie oglądali gali rozdania nagród). Nic w tym dziwnego, dla nich to właśnie Rockstar Games najlepiej wykonało swoją pracę na przełomie ostatnich lat. Widać to także po wynikach sprzedaży.

Niedźwiedź troszkę mniej groźny.

            Niedźwiedź jest dość pospolitym zwierzęciem w RDR2. W grze występują jego dwa gatunki, nie licząc legendarnej zwierzyny. To Czarny Amerykański Niedźwiedź i Niedźwiedź Grizzly. Ten pierwszy jest nieco mniejszy i “troszkę mniej groźny”. Ten ostatni to prawdziwy król lasu, który czerpie garściami z jego dobrodziejstw i nie boi się starcia nawet z największym z drapieżników, czyli człowiekiem. Takie spotkanie najczęściej kończy się śmiercią jednego z walczących.

Cel misji: “Polowanie”.

            Znalezienie legendarnego Niedźwiedzia Bharati Grizzly wiąże się z wykonaniem misji “Exit Pursued by a Bruised Ego” z rozdziału drugiego. Rozpoczyna ją rozmowa z Hosea i wspólna wyprawa na polowanie. W międzyczasie zabieramy konia na sprzedaż do pobliskiej mieściny, zdobywając w ten sposób całkiem nowego wierzchowca. W czasie wymiany Hosea robi niezbędne zakupy, które mają przydać się podczas polowania.

Rozmowy z grzbietu konia.

            Podróż odbywa się spokojnie tak jak większość w Red Dead. Morgan i jego towarzysz rozprawiają o kilku członkach bandy, Hosea opowiada mu krótką historię swojej nieszczęśliwej miłości, następnie uczy Arthura podstaw polowania na małą i większą zwierzynę. Wyjaśnia mu subtelną różnicę w wykorzystaniu łuku i pistoletów małego kalibru zamiast faszerowania zwierza grubymi kulami i bronią o dużej mocy.

W okolicach Stawu Kamienia Księżycowego.

            Wtedy już znajdują się w Grizzly East, nad jeziorem O’Creagh’s Run, niedaleko od Moonstone Pond (czyli Stawu Kamienia Księżycowego). Łapią królika i rozbijają obóz. Przeprowadzają krótką rozmowę przy ognisku i śpią do bladego świtu.

Pogoda dopisuje. Wjeżdżają w górską dolinę jeziora O’Creagh’s Run. Wcześniej przygotowali przynętę z ryb i jagód. Hosea woli polować z ziemi, inaczej niż wielu myśliwych, którzy raczej gustują w łażeniu po drzewach i strzelaniu do niedźwiedzia z góry. Czy to nie zbytnia pewność siebie przemawia przez Hosea? To dopiero ma się okazać.

Za stary na duże wyzwania.

Arthur znajduje ślady. Podążają ich tropem. W pewnym miejscu ślad się urywa. Gracz ma tu możliwość podjęcia decyzji, czy pragnie się rozdzielić, czy położyć przynętę. W obu przypadkach legendarny zwierz w końcu znajduje kompanów. Okazuje się, że Hosea zeżarł strach i może tylko uciekać, i kryć się przed olbrzymem, który ma podobno około 1000 funtów masy ciała (czyli mniej więcej 450 kg). Bestia ma też potężną bliznę na pysku, przez co jej wygląd jest jeszcze bardziej złowieszczy.

Morgan pakuje kilka kulek w jej cielsko. Ta ratuje się ucieczką. Gdy Hosea dochodzi do siebie, daje przyjacielowi mapę, na której zaznaczone jest położenie wszystkich legendarnych stworzeń. Ukradł ją wcześniej od pewnego jegomościa i chyba jest zbyt stary, by zrobić z niej odpowiedni użytek.

Prędzej czy później.

Główny bohater idzie za rannym niedźwiedziem lub zostawia tę sprawę na inny termin. Prędzej czy później znajduje uciekiniera. Może się z nim rozprawić na wiele sposobów. Najłatwiejsze jest oddanie kilku celnych strzałów z dystansu. Arthur musi tylko uważać, by nie dać się podejść drapieżnikowi.

Po udany polowaniu i oskórowaniu legendarnego Niedźwiedzia Bharati Grizzly trzeba udać się do kupca. Skórę można wykorzystać do stworzenia kilku nowych rodzajów odzienia, takich, jak np.: groźnie wyglądające nakrycie głowy, czy nowy płaszcz.

W obliczu śmiertelnego zagrożenia.

Tak oto legendarny zwierz obudził przerażenie w Hosea. Arthur stanął na wysokości zadania i nie przestraszył się głośnego ryku drapieżnika, jego wielkich zębów i ogromnych pazurów. W czasach kowbojów i zasiedlania Ameryki Północnej takie bestie mogły jeszcze chodzić po górskich szlakach. Chyba można się domyślić, co stało się z tym, który przyprawił legendarnemu niedźwiedziowi bliznę na pysku. Morgan nie zamierzał podzielić jego losu, a jego wprawne oko, szybkość reakcji i szybkostrzelność uratowały sytuację. Po raz kolejny zachował zimną krew w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Co nieco o samej grze.

Red Dead Redemption 2 to chyba najlepiej sprzedający się tytuł 2018 roku. To gra z otwartym światem, gdzie wcielamy się w rolę kowboja, członka bandy i prawej ręki szefa. To świetnie wykonany produkt, który zasłużył na wysokie oceny graczy, jakie stale otrzymuje. W RDR2 można także grać online i rywalizować z przyjaciółmi. Gra została na razie wydana tylko na platformy: PS4 i XONE. W sklepach ukazała się 26.10.2018 roku. Polecana jest dla graczy w wieku 18+.

*Misja YouTube z kanału: GTA Series Videos. Launch Trailer z oficjalnego kanału YouTube: Rockstar Games. Zdjęcia z oficjalnej strony RDR2 rockstargames.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu