Symulator budowniczego: Bridge Constructor (Android)

Jak powszechnie wiadomo układy graficzne w urządzeniach mobilnych na razie nie dorównują najnowszym produktom Nvidii i AMD dla komputerów stacjonarnych. Dlatego producenci muszą przyciągać uwagę graczy w inny sposób, np. poprzez ciekawą fabułę, czy system rozwoju postaci.

Bridge Constructor niestety nie posiada żadnego z tych elementów. Wyróżnia się natomiast rozbudowanym systemem fizyki oraz poziomem trudności. Sama idea gry nie jest nowością, już jakiś czas temu na PC powstawały zaawansowane symulatory budowy mostów. Nowy jest natomiast system sterowania – wykorzystanie dotykowego ekranu w smartfonie lub tablecie w połączeniu z wyświetlaną siatką pozwala poczuć się jak prawdziwy projektant, zwłaszcza jeśli dysponujemy dodatkowym piórkiem do naszego urządzenia.

Bridge Constructor - Recenzja gry na Android.
Fot. ClockStone STUDIO

 

Myli się ten, kto uważa że zbudowanie dobrze działającego mostu to kwestia poprowadzenia linii z punktu A do punktu B – taka konstrukcja zawaliła by się pod ciężarem pierwszego przejeżdżającego samochodu. W grze należy umiejętnie wykorzystywać elementy otoczenia, podpory i dostępne materiały. Nie jest możliwe opracowanie jednego, uniwersalnego sposobu budowy mostu. Każda mapa jest inna, a ponadto na różnych poziomach mamy dostępne inne materiały do budowy. Mimo to na większości map możemy zbudować naszą konstrukcję na co najmniej dwa różne sposoby. Jeśli uznamy że budowla jest idealna (lub też skończą nam się materiały) musimy przetestować most, poprzez puszczenie na niego kilku pojazdów – w trakcie testu aplikacja na bieżącą pokazuje wytrzymałość konkretnych elementów, co pomaga we wprowadzeniu ewentualnych poprawek.

Bridge Constructor - Recenzja gry na Android.
Fot. ClockStone STUDIO
Bridge Constructor - Recenzja gry na Android.
Fot. ClockStone STUDIO

Podsumowanie:

+dobrze odwzorowana fizyka

+różnorodność dostępnych plansz

+obecność wersji demo w sklepie Play

-grafika 3d nie jest zbyt realistyczna

Pobierz Bridge Constructor ze sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.headupgames.bridgeconstructor

Kosztuje ona 3,99 zł, ale możemy znaleźć także jej wersję demo, zawierającą 8 pierwszych poziomów.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu