Trianglify Generator – generator tła.

Kolejny artykuł o przydatnych serwisach OnLine zawiera opis serwisu Trianglify Generator pracującego jako generator tła.

Programy graficzne oferują ogromne możliwości, ale wykonywanie obrazów jest często czasochłonne. Proste elementy, takie jak tło można wygenerować za pomocą zewnętrznych wtyczek i serwisów.

Jednym z takich serwisów jest Trianglify Generator. Strona służy do generowania tła z siatki wielokątów wypełnionych różnymi kolorami.

 

Trianglify Generator - generator tła dostępny OnLine. Trianglify Generator - generator tła dostępny OnLine.

Wygenerowane obrazy są do siebie bardzo podobne, wszystkie opierają się na jednym pomyśle. Na szczęście możemy zmieniać kilka parametrów bezpośrednio w oknie przeglądarki, aby dopasować obrazek do naszych potrzeb. Dzięki temu nie trzeba nawet otwierać zewnętrznej aplikacji graficznej, zdjęcie jest gotowe do wykorzystania od razu po zapisie.

Trianglify Generator - generator tła dostępny OnLine.

Najważniejszym kryterium jest oczywiście rozmiar (i proporcje) pliku. W przypadku generowania elementów na potrzeby plakatu, lub ulotki można wybrać stosunkowo duży rozmiar, aby później go zmniejszyć. Jednak jeżeli decydujemy się umieścić tło na stronie internetowej należy pamiętać także o rozmiarze pliku. Generowanie grafiki 5000×5000 px zazwyczaj mija się z celem, wczytywanie tak dużego obrazu na ekran laptopa z wolnym łączem potrafi skutecznie zniechęcić do odwiedzenia naszej strony.

 

Trianglify Generator - generator tła dostępny OnLine. Trianglify Generator - generator tła dostępny OnLine. Trianglify Generator - generator tła dostępny OnLine.

Suwaki odpowiadają kolejno za losowość siatki wielokątów i ich średni rozmiar. Niżej możemy wybrać gotową paletę kolorów, albo utworzyć własną.

Trianglify Generator - generator tła dostępny OnLine. Trianglify Generator - generator tła dostępny OnLine.

Ostatnim krokiem jest zapis gotowego pliku. Do wyboru mamy klasyczny format PNG oraz SVG.

Strona jest dostępna pod adresem:

qrohlf.com/trianglify-generator

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu