Poradnik do Pogromców – czyli jak stać się silnym bohaterem

Ostatnio przedstawiliśmy Wam, drodzy czytelnicy, recenzję bardzo interesującej, rozbudowanej i wiele oferującej gry przeglądarkowej, jak i na urządzenia mobilne, zwanej „Pogromcy”. W tym artykule zawarty jest zbiór wszelkich porad i wskazówek mówiących o tym, w jaki sposób zdobywać dużą ilość złota oraz doświadczenia i tym samym, dzięki przemyślanej taktyce, jak rosnąć w siłę efektywniej niż inni gracze. Oczywiście pomijany jest tutaj wątek mikropłatności, który niestety w dużej części zdominował ową produkcję. Zawarte są więc tutaj zasady i porady, jak stać się wielkim wojownikiem jedynie za pomocą naszych starań i obranej strategii.

Pogromcy – czyli nieugięta walka ku chwale i bogactwu

Poradnik ten został napisany dzięki kilkuletniemu doświadczeniu naszych redaktorów w tej produkcji. Od razu warto zaznaczyć, że strategia opisana w tym artykule wymaga bardzo dużych pokładów cierpliwości od gracza. Dzięki tym wskazówkom osiągnie się wiele w tej grze, jednakże nie nastąpi to błyskawicznie, a pierwsze efekty skutecznej metody będą widoczne dopiero po dłuższym czasie gry. Tak więc zaczynamy !

Zasada nr 1: Oszczędzaj złoto !

W grze Pogromcy najważniejszą sprawą jest kwestia złota. O ile na początku nie jest to tak widoczne, to już po paru dniach grania zorientujesz się, że zaczyna powoli brakować waluty na różnego rodzaju ulepszenia, rozwijanie umiejętności czy kupno nowego ekwipunku. Nie ulegaj pokusie kupna czegoś za oficjalną cenę.

Zasada nr 2: Czekaj na promocje !

Drugą najważniejszą kwestią są cyklicznie pokazujące się promocje w grze Pogromcy. Na forum gry znaleźć można cały spis ich występowania i rodzajów, które twórcy wprowadzają do rozgrywki co jakiś określony czas, na okres 2-3 dni. Wyprzedaże te zataczają koło, przeplatają się i dzięki temu każda z nich występuje regularnie, mniej więcej co 2 miesiące. Pomijając promocje dające bonusy, które działają tylko wtedy, kiedy dokonamy określonej mikropłatności, to jest ich cała masa i dotyczą:

 1. -50% na wyposażenie
 2. -50% na amulet
 3. -50% na umiejętności
 4. -50% na trening
 5. -50% na wzmocnienie przedmiotów
 6. -50% na runy

Kluczem do jak najefektywniejszego rozwoju jest oczekiwanie na w/w promocje, ponieważ niekorzystanie z nich niepotrzebnie uszczupla naszą sakiewkę ze złotem i jest to po prostu nieopłacalne. Strategia ta wymaga od gracza ogromnej siły woli, aby nie ulec pokusie zakupienia upragnionej rzeczy, kiedy nie jest ona na wyprzedaży. Jednak jeżeli powstrzymasz się, drogi czytelniku, to zapewniamy, że już niedługo poczujesz słodki smak tego, że było warto, gdyż zaoszczędzisz sporo złota. Warto wspomnieć, iż powyższe promocje często są ze sobą łączone, dlatego czas oczekiwania na upragnioną wyprzedaż czasem może Cię mile zaskoczyć.

Zasada nr 3: Uczęszczaj na wszelkiego rodzaju eventy !

Kolejną kwestia jest łatwa i przyjemna w wykonaniu. Zdecydowanie warto korzystać ze wszystkich atrakcji w postaci wszelkich wydarzeń, jakie przyszykowali dla nas twórcy, gdyż jest to dla naszego bohatera spory zastrzyk doświadczenia, srebra, złota, waleczności czy innych równie ważnych i pomocnych korzyści. Przed wszystkim:

 1. Uczęszczaj na inwazji. Na inwazję można zapisać się w dowolnym momencie. Dzięki temu dołączamy do oddziału ludzi, którzy zawsze o godzinie 20 walczą z hordą potworów (moby). Jeżeli o godzinie 20 się nie pojawimy w grze, automatycznie nasza postać stoczy bój, lecz nagrodą wtedy będzie tylko srebro, doświadczenie i ewentualne diamenty. Jeżeli natomiast pojawimy się o konkretnej godzinie w grze i stoczymy bitwę, zostaniemy nagrodzeni nie tylko wyżej wymienionymi fantami, ale również złotem, zwykle od kilku do kilkunastu monet. Zawsze coś !
 2. Każdego dnia należy stoczyć minimum dwa pojedynki, aby (niezależnie od wyniku) uzyskać 5 sztuk złota. Dodatkową kwestią jest możliwość walki w koloseum więcej iż dwa razy. Nie daje to nam już złota, jednakże dzięki wygranej otrzymujemy sporą ilość srebra, doświadczenia oraz waleczności. Warto więc poświęcić parę minut swojego czasu, aby uzyskać powyższe premie.

Poradnik do Pogromców – czyli jak stać się silnym bohaterem

 

 1. Postaraj się dosyć często robić najazdy i niech nie zniechęca Cię długi czas oczekiwania na atak. Korzystaj z tych najtrudniejszych, w których możesz wygrać, gdyż dają duże nagrody w postaci srebra, doświadczenia i waleczności. Niestety, złota tutaj nie znajdziesz.

 

Zasada nr 4: Bądź aktywnym graczem !

Gra Pogromcy nagradza gracza za codzienną aktywność w grze w postaci 5 sztuk złota. Poza tym, warto pojawiać się w grze co dwie godziny, aby staczać 15 walk na arenie oraz dwukrotnie walczyć z bossem z oczywistych powodów : doświadczenie i srebro czekają na Ciebie ! Jeżeli jednak jesteś graczem, któremu zależy tylko na złocie, bo srebra ma pod dostatkiem (co jest dosyć częste), a zarazem nie masz czasu poświęcać grze zbyt dużo uwagi, to wystarczy byś tylko 2-3 razy dziennie zajrzał do swojego bohatera. W tym okresie powinieneś zdobyć zdecydowaną większość pokładów złota, które można zyskać jednego dnia według ustalonego limitu.

Poradnik do Pogromców – czyli jak stać się silnym bohaterem

Zasada nr 5: Walcz z bossami, lub wymień srebro na złoto !

Bardzo ważną kwestią w grze Pogromcy jest walka z bossami. W zależności od poziomu przeciwnika, będziemy mieli możliwość zdobycia konkretnej ilości złota na jeden dzień (zwykle jest to ok. 20,25,30 itp.). Ważną uwagą jest fakt, że tą nagrodę zdobyć możemy przegrywając z bossem, a dodatkową kwotę otrzymamy w przypadku, kiedy uda nam się go w końcu pokonać ! Jednak kiedy nadejdzie taki dzień, w którym nie możesz pojawić się nawet 2-3 razy podczas dnia, to warto skorzystać z opcji jaką oferuje gra w zakładce „Kup złoto”. Korzystając z opcji „wymiana” możemy natychmiast, bez walki, wymienić konkretną ilość srebra na złoto, które moglibyśmy uzyskać dzięki starciom z bossami.

Poradnik do Pogromców – czyli jak stać się silnym bohaterem

Zasada nr 6: Poszukaj jak najlepszego klanu !

Kolejną ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniego klanu, dzięki któremu już od początku gry zyskamy wiele korzystnych bonusów za pomocą budynków klanowych. W obecnym stanie rozgrywki, gdzie istnieje tylko jeden serwer, nie opłaca się nowym graczom stwarzać klanów, gdyż będą miały bardzo trudny start i powolne warunki do rozwoju. Najlepszym wyjściem dla takich osób będzie poszukanie klanu, gdzie wspomniane budynki będą bardzo dobrze rozbudowane, a zarazem wymagania stawiane nowicjuszom nie będą wygórowane. Jednakże jest tu pociecha dla „świeżaków”. Obecnie znajduje się kilka topowych klanów, które wymagają jedynie stwarzania dobrego klimatu oraz posiadania kultury osobistej od nowych graczy, więc do dzieła !

Poniżej przedstawiamy korzyści, które mogą zapewnić nam wysoko rozwinięte budynki klanowe:

Poradnik do Pogromców – czyli jak stać się silnym bohaterem

Dodatkowym plusem, jakie zapewnia członkostwo w dobrym klanie, to między innymi:

 1. Możliwość uczestniczenia w ataku na smoki- dzięki temu, jeżeli choć raz zaatakujesz smoka, to masz możliwość otrzymania w nagrodzie (po jego zgładzeniu przez resztę klanu) niezwykłej, epickiej bądź nawet legendarnej części wyposażenia. Nagroda ta jest zależna od koloru smoka, a im jest on silniejszy, tym analogicznie wartość nagrody wzrasta. Dzięki takiemu zabiegowi istnieje spora możliwość, że zakup konkretnej części wyposażenia nie będzie konieczny, bo ją otrzymamy w nagrodzie, a tym samym zaoszczędzimy sporo złota !
 2. Możliwość uczestniczenia w oblężeniu wież, bitwie o tron, wojnach klanów- dodatkowe źródło złota, doświadczenia, waleczności i srebra. Nagroda jest zależna od naszego sukcesu lub porażki, oraz od ilości pokonanych przeciwników lub łącznej sumie zadanych obrażeń

Zasada nr 7: Ekwipunek, Demontaż wyposażenia

Wielokrotnie spotka Cię okazja, kiedy to Twój plecak będzie przepełniony przedmiotami. Przede wszystkim zadbaj o ich ciągły demontaż, w przypadku kiedy będą gorszej jakości niż te które masz na sobie. Jeżeli zaś nie możesz dokonać tego zabiegu, to postaraj się wykupić większą pojemność plecaka (na to nie ma promocji), a jeżeli i to nie wystarczy, to wyrzucaj z niego przedmioty „zwykłe” i postaraj się zastąpić lepszymi (epickimi, rzadkimi). Dzięki temu czekać będą one w kolejce, w celu demontażu, aż do czasu kiedy zakupimy lepszą część ekwipunku zdolną do zwiększenia swojego poziomu.

Zasada nr 8: Wykonuj Questy, postępuj według planu gry !

Pamiętaj by w pierwszej kolejności zawsze myśleć o spełnieniu wymagań misji. Jeżeli nie będziemy postępować zgodnie z wytyczoną ścieżką ukazaną w questach, nasza postać nawet po pokonaniu ostatniego bossa rozdziału nie otrzyma trofeum (głowy potwora), które znacząco powiększa nasze statystyki. Będzie to spowodowane niewykonaniem pozostałych, mniej ważnych zadań, które powodują brak możliwości przejścia do następnego rozdziału.

Zasada nr 9: Korzystaj z ofert Złotych skrzyń, dłoni Midasa !

Co pewien czas twórcy oferują zakup kluczy do Złotych Skrzyń. Każdy klucz kosztuje 100 złotych monet (nie ma na to promocji). Po otwarciu Złotych Skrzyń gracz otrzymuje losową nagrodę, która może być na przykład: dużą ilością srebra i doświadczenia. Czasem jednak zdarza się tak, że natrafimy na jedną z najlepszych nagród, jak na przykład otrzymanie 10 000 złota bądź powiększenie poziomu amuletu nawet o kilka poziomów ! Zdecydowanie polecamy spróbować szczęścia.

Dłoń Midasa jest to druga z wyjątkowych ofert twórców. Jeżeli zakupimy ten artefakt za 1000 złota, to w ciągu kolejnych dni, codziennie otrzymamy 100 sztuk złota. Okres ten trwa 20 dni, tak więc można by rzec, że oddajemy 1000 złotych monet za 2000, jednakże musimy na to poczekać niecały miesiąc. Warto? Sami oceńcie.

To już wszystkie porady, jakie dla Was przyszykowaliśmy drodzy czytelnicy. Są to oczywiście te najważniejsze wskazówki, dzięki którym powinniście lepiej radzić sobie z rozwojem bohatera i zdecydowanie- efektywniej. Co o tym sądzicie? Jakie Wy macie pomysły, wskazówki i porady dla innych, mniej doświadczonych graczy, bądź ludzi chcących dopiero zacząć swoją przygodę?

Piszcie w komentarzach, a tymczasem do zobaczenia w grze !

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Poradnik do Pogromców – czyli jak stać się silnym bohaterem"

 1. przy promocji cena mitycznych to 40 000 golda + mitril 8000 g i kupno golda to kup 2000 a masz 2500 dodatkowo (tylko raz na dzień promocji) aha cena 10 000 g(2500 gratis) to 100 pln to czatując na promocje wydasz tylko :p jakieś 400 zeta na sam ekwipunek ;] nie licząc trennigów uleprzeń etc 😀 myśle że trzeba wydaćz 2000 pln aby być kimś gra typowo P2W

  Odpowiedz

Komentarz do postu