Windows 8 – brak „menu Start”? Jest na to sposób!

    Wielu z was pewnie doskwiera brak poczciwego menu start w Windows 8 i ciężko jest przestawić się na nowe kafelkowe rozwiązanie Microsoftu. Naprzeciw wychodzi nam firma Iobit z aplikacją „Start Menu 8”.

* Po aktualizacji do Windows 8.1, w miejscu znanym z poprzednich systemów jako przycisk Start, pojawia się systemowe menu Windowsa. Opisany niżej sposób zadziała tylko na Windows w wersji 8.0 bez wspomnianej aktualizacji.

Tworzymy menu Start Windows 8.

W celu utworzenia menu Start Windows 8 należy wykonać następujące czynności:

 1. Pobieramy z tej strony lub innej aplikację Start Menu 8http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php lub z mojego serwera: startmenu-setup
 2. Instalujemy aplikację klikając za każdym razem przycisk Dalej a na końcu Zakończ.Brak menu start Windows 8? Jest na to sposób!
 3.  Po instalacji wyskoczy nam okienko jak poniżej, naciskamy OK.Brak menu start Windows 8? Jest na to sposób!
 4. Cieszymy się starym dobrym menu start.Brak menu start Windows 8? Jest na to sposób!

Podziel się wiedzą z innymi

12 odpowiedzi na "Windows 8 – brak „menu Start”? Jest na to sposób!"

 1. Mam zainstalowane „menu Start” na Win8. Kafelki (aplikacja Metro) nie znikają po instalacji. Umieściłem sobie skrót menu Start w lewym dolnym rogu. Trzeba kliknąć prawym myszki na tą ikonkę (albo skrót Alt+S ) i w ustawieniach podstawowych można, lub nie dezaktywować panel boczny albo całkiem aplikacje Metro – czyli kafelki. Te czynności są odwracalne więc bez obawy można eksperymentować. Można też zmienić wygląd ikonki menu Start. Ja nie dezaktywowałe Metro i jak najeżdżam w okolice lewego dolnego narożnika to najpierw mam menu Start (bo tu mam skrót),a jak dojadę kursorem do samego rogu to wyskakuje ikonka Metro (zasłaniając ikonkę menu Start) i mogę wejść na kafelki 🙂

  Odpowiedz
 2. Witam! Po zainstalowaniu aplikacji metro zniknie, gdy naciśniemy klawisz windowsa, to rozwinie nam się menu jak to miało miejsce w windows 7. Po odinstalowaniu programu metro wraca.

  Odpowiedz
 3. PONAWIAM pytanie czy jak zainstaluje program aby korzystać z klasycznego menu start co się dzieje z ekranem metro czy dostęp nadal do niego pozostaje czy nie?

  Odpowiedz
  1. PONAWIAM pytanie czy jak zainstaluje program aby korzystać z klasycznego menu start co się dzieje z ekranem metro czy dostęp nadal do niego pozostaje czy nie?

   Odpowiedz
  1. PONAWIAM pytanie czy jak zainstaluje program aby korzystać z klasycznego menu start co się dzieje z ekranem metro czy dostęp nadal do niego pozostaje czy nie?

   Odpowiedz
 4. witam mam pytanie czy jak zainstaluje program aby korzystać z klasycznego menu start co się dzieje z ekranem metro czy dostęp nadal do niego pozostaje czy nie?

  Odpowiedz

Komentarz do postu