Break Bricks – kulki przeciwko klockom!

Break Bricks to gra klasyk sprzed lat. Teraz mamy ją wersji mobilnej. Czy warto do niej sięgnąć? Przekonaj się czytając naszą recenzję.

Choć lata 90-te dawno już minęły, wielu twórców gier do dnia dzisiejszego podejmuje się odtworzenia starych, popularnych onegdaj produkcji, które dziś nazywane są klasykami. Jedną z takich gier jest właśnie Break Bricks, która po przejściu przez wiele modernizacji staje się ciekawą pozycją dla graczy żądnych dawnych wrażeń i odczuć ze swojej młodości. Zarazem jest to interesująca propozycja dla młodszych osób, które szukają dynamicznej gry akcji z wieloma elementami zręcznościowymi. Niniejszym przedstawiamy – Break Bricks !

Break Bricks – kulki przeciwko klockom! Recenzja gry.

Break Bricks jest to produkcja firmy CanadaDroid – solidnego zespołu, który na swoim koncie ma ponad dwadzieścia popularnych gier mobilnych, jak choćby „Die i 100 Ways”, „Snail Battles” lub „Punch Boxing 3D”. Recenzowany produkt dostępy jest na system Android (wymagana wersja to minimum 2.3), iOS oraz Microsoft Phone. Jest to gra w pełni darmowa, jednakże zachowana jest tutaj możliwość mikropłatności, za pomocą której zakupić możemy coinsy, czyli walutę, którą posługujemy się w trakcie naszej rozgrywki.

Break Bricks – kulki przeciwko klockom! Recenzja gry.

Break Bricks jest to klasyczna gra polegająca sterowaniu metalową płytką umieszczoną na dole ekranu oraz na odbijaniu, za jej pomocą, kulki wędrującej ku powyżej umieszczonym kolorowym klockom w celu ich zniszczenia. Produkcja ta różni się od swojego starego krewniaka nie tylko lepszą grafiką i wyszukanymi efektami dźwiękowymi, ale zarazem trybami samej rozgrywki.

Break Bricks – kulki przeciwko klockom! Recenzja gry.

Break Bricks – kulki przeciwko klockom! Recenzja gry.

Tryby gry

Są tutaj do wyboru dwa podstawowe tryby gry: Arcade oraz Endless.

Tryb Arcade

Tryb Arcade zawiera ponad 150 zróżnicowanych poziomów, które oferują ciekawą rozrywkę pełną emocji i zaskakujących rozwiązań. Pomysły twórców zostały zrealizowane w sposób bardzo ciekawy, zapewniając tym samym graczowi nieliniowość rozgrywki. W tym trybie gracz ma za zadanie spełnić wymogi misji, które są zróżnicowane i polegają na:

 1. Tryb ,,Break all bricks’’ – Polega na zniszczeniu wszystkich kolorowych klocków, które ułożone są w różne kształty i na różne sposoby
 2. Tryb ,,Light all bulbs at the same time” – Polega na zapaleniu żarówek w taki sposób, aby wszystkie świeciły jednocześnie. Haczyk polega na tym, iż trudne kontrolowanie kuleczki często zgasza już zapaloną żarówkę poprzez przypadkowe ponowne uderzenie w nią
 3. Tryb „collect all gears” – Polega na zebraniu wszystkich śrubek, które kryją się za zgrupowaniami kolorowych klocków
 4. Tryb „Break bricks before time runs out” – Polega na zniszczeniu wszystkich kolorowych klocków zanim czas dobiegnie końca

Po wykonaniu określonej planszy, na sam koniec, jesteśmy oceniani przez grę poprzez przyznawane gwiazdki. Można zdobyć je w liczbie od 1 do 3, a ilość ta zależna jest od czasu wykonania zadania. Im szybciej uporamy się z misją, tym większą otrzymamy nagrodę. Gra w tym trybie skonstruowana jest w taki sposób, iż co każdy 30 poziom jesteśmy upoważnieni do przejścia bonusowej planszy. Klocki w tej misji ułożone są w różne kształty, jak na przykład budowla piramidy, bądź nawet wygląd dinozaura. Dzięki temu rozgrywka staje się atrakcyjniejsza i przyjemniejsza w odbiorze.

Warto tutaj wspomnieć również o kolejnym usprawnieniu gry przez twórców. Modernizacja ta polega na tym, że przed każdym poziomem możemy uzbroić się w power-upy, które dają wiele korzyści.

Break Bricks – kulki przeciwko klockom! Recenzja gry.

Każdy power-up kosztuje określoną ilość coinsów, dzięki czemu ułatwimy sobie przejście bardzo trudnego poziomu. Do wyboru mamy takie dopalacze jak:

 1. Split – Na początku rozgrywki zaczynamy z trzema kulkami
 2. Spowolnienie/Przyspieszenie czasu – Sprawia, że kulka porusza się szybciej, bądź wolniej dając nam więcej czasu na reakcję
 3. Fireball – czyli zamiana kulki w płonącą kulę, która niszczy wszystkie klocki na swojej drodze i odbija się jedynie od ścian planszy.
 4. Tarcza – Jest to jednorazowa ochrona w postaci deski znajdującej się pod naszą płytką. Dzięki temu, jeśli nie zdążymy dobrnąć naszą płytką do spadającej kulki, deska ta posłuży jako jednorazowy ratunek od straty życia odbijając tym samym kulkę w stronę klocków
 5. Long Board – Powiększenie szerokości naszej płytki
 6. Magnes – przykleja lecącą kulkę do płytki dając możliwość dokładnego, ponownego wymierzenia nią w stronę kolorowych kostek
 7. Dodatkowe życie – Każdy poziom zaczynamy z 3 życiami. Tracimy jedno za każdym razem, gdy nie zdołamy odbić kulki i spadnie ona poniżej pola rozgrywki
 8. Big ball – kulka rośnie dwukrotnie i staje się silniejsza, przez co mamy większą siłę i pole rażenia

To jedynie kilka z wielu power-upów, którymi możemy posłużyć się, aby uzyskać lepsze wyniki w grze i po prostu sobie ją uprzyjemnić.

Tryb Endless

Jeżeli już zdołamy przejść wszystkie poziomy z trybu Arcade, możemy przystąpić do drugiego, który jest równie ciekawy co trudny. Nazywa się o „Endless”. Jak sama nazwa wskazuje, jest to tryb niekończącej się gry. Ten typ rozgrywki polega na ciągłym usuwaniu kompletów kostek w określonym czasie. Kiedy już tego dokonamy, na ekranie pojawia się kolejny zbiór, ustawiony w innej kombinacji. Gra kończy się w momencie, kiedy czas dobiegnie końca, a my nie zdołamy usunąć wszystkich klocków. Aby zapobiec ciągłemu ulatywaniu, niezbędnego do dalszej rozgrywki, czasu należy łapać w locie wypadające ze zniszczonych klocków zegary. Manewry te niejednokrotnie wymagają od gracza niemałej zręczności i uwagi, aby jednocześnie zadbał o doładowanie czasowe jak i ciągłe odbicie poruszającej się z dużą prędkością kulki.

Break Bricks – kulki przeciwko klockom! Recenzja gry.

Break Bricks jest produkcją, która swoim wyglądem zdecydowanie zachwyca oko gracza. Pomimo cukierkowej grafiki i jaskrawych kolorów kojarzących się bardziej z dziecinną tematyką, gra w ogóle nie odstrasza i wręcz zachęca do zagłębiania się w dalsze poziomy. Muzyka również stoi na wysokim poziomie. Idealnie pasuje do klimatu produkcji, a każdy dźwięk jest staranie dopracowany i wiarygodnie odwzorowuje to, co dzieje się na ekranie.

Podsumowanie.

Podsumowując, Break Bricks jest grą zdecydowanie godną polecenia, która nieraz uratuje Cię od chwilowej nudy. Jeżeli jesteś miłośnikiem gier klasycznych w odnowionym stylu, to ta gra jest wręcz stworzona dla Ciebie.

Ocena Break Bricks:

Plusy:

– Ładna grafika, ciekawie wyglądające animacje

– Muzyka klimatyczna, radosna

– Wiele trybów rozgrywki, wysoka różnorodność, nieliniowość

– Sporo power-upów uprzyjemniających grę

Minusy:

– Brak ukazanego czasu działania power-upów

– Mało dopracowana fizyka odbicia kulki

Pobierz na Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tongwei.blockbreaker

Pobierz na iOS:

https://itunes.apple.com/us/app/breaking-the-bricks/id771219105?mt=8

Pobierz na Windows Phone:

http://windowsphoneapks.com/APK_Break-Bricks_Windows-Phone.html

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu