Zestawienie najlepszych gier wszechczasów –  tematyka akcji

Zapraszamy na trzecią część serii gier wszechczasów, w której zobaczysz najlepsze gry akcji. Dziś skupimy się na produkcjach przygodowych.

Witajcie, po ostatnich dwóch częściach poświęconych fanom dwóch i czterech kółek nadszedł czas na coś innego. Dziś będzie wystrzałowo, czasem nierealnie, z masą ciekawych przygód. Zapraszam zatem do przejrzenia mojej listy gier wszechczasów z gatunku gier akcji.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Half-Life

Dosyć odległa już produkcja studia Valve Software dostępna była na komputery i konsole Playstation 2. Mimo, iż jest to FPS, to nie zabrakło wewnątrz scenariusza fabularnego w klimacie science – fiction. Jeśli zechcecie powrócić do tytułu, wcielicie się w fizyka, który wraz z pozostałymi ocalonymi uczonymi musi przeżyć. Dlaczego stoi przed takim zadaniem? Ponieważ w wyniku nieudanych eksperymentów została otwarta brama między innymi wymiarami, przez które przenikają kolejne nierealne istoty stwarzające realne zagrożenie.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Mafia-The City of Lost Heaven

Tytułu nie trzeba chyba przedstawiać. Jest to swoisty klasyk gatunku, dostępny na xboxa, PS2 i PC. Naszym zadaniem było wcielenie się w gangstera, który dopiero zaczynał swoją karierę. W trakcie rozgrywki czeka na nas masa zadań do wykonania, w których pełno będzie pościgów samochodowych, trupów oraz strzałów. Wszystko utrzymane zostało w klimacie lat 30 XX wieku.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Uncharted 2

Propozycja dostępna wyłącznie na PS3 i PS4 to kontynuacja przygód Nathana Drake’a. Jego zadaniem jest odnalezienie artefaktu, dzięki któremu zyskuje się moc mogącą zmienić świat. Na naszej drodze natrafimy na liczne przeszkody, z którymi będziemy musieli poradzić sobie na różne sposoby, niekiedy nawet wymagające pomocy naszych towarzyszy.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Far Cry

Pierwsza, i moim zdaniem najlepsza część całej serii. W owej odsłonie musimy wyprowadzić z opresji byłego komandosa Jacka Carvera, w którego przyjdzie się nam wcielić. W trakcie wykonywania misji walczyć będziemy z mutantami oraz najemnikami. Do dyspozycji oddane zostają nam przeróżne bronie, granaty oraz maczeta. Mamy także dowolność w wyborze misji, dzięki sandboxowemu modelowi rozgrywki.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

GTA San Andreas

Pierwszy dzisiejszy tytuł dostępny na tak wiele platform, w tym także na urządzenia mobilne. W grze wcielamy się w CJ’a, który powraca w rodzinne strony i postanawia odnowić swoje kontakty ze znajomymi. Całość wypełniona jest fabułą, w której dowiadujemy się jakie gangsterskie misje mamy wykonać. Do dyspozycji mamy różne środki transportu, bronie oraz członków, których możemy sami rekrutować. Wszystko dzieje się w otwartym świecie utrzymanym w latach 90-tych.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Hitman Trilogy

Czas na coś zupełnie innego. W tej produkcji, a raczej w tych trzech, przyjdzie nam wcielić się w płatnego, cichego zabójcę. Tytułowy Hitman to łysy gość z wytatuowanym kodem kreskowym z tyłu głowy, który podróżując po całym świecie wykonuje misje powierzone mu przez „Agencję”. W grze mamy dowolność w działaniu, jednak wystarczy jeden błąd, by zaczynać wszystko od początku.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Batman Arkham City

Jest to kontynuacja pierwszej części przygód Batmana. Nasz bohater stara się stawić czoła przeciwnikom znajdującym się za murem Gotham City, ponieważ myśli, że pozorny spokój, może niedługo się odmienić o 180 stopni. W trakcie rozgrywki musimy wykonywać kolejne zadania, niekiedy walcząc z przeciwnikiem w sposób ciekawy dla oka, jednak nieco zbyt bajkowy. Ale czegóż spodziewać się po tytule, którego główną postacią jest człowiek-nietoperz.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Assassin’s Creed IV

W tej części serii studia Ubisoft, przyjdzie wcielić się nam w pirata Edwarda Kenwaya, który tak jak jego przodkowie z kilku różnych wieków, tkwi w konflikcie na linii zakon asasynów – zakon templariuszy. Więcej w sumie nie ma co mówić, gdyż wszyscy wiedzą o czym jest seria Assassin’s Creed. W grze dostępne są różne historyczne miejsca, a po ukończeniu zadań w trybie dla jednego gracza mamy możliwość rozgrywki w trybie sieciowym.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Call of Duty 4

Moim zdaniem najlepsza część serii Call of Duty, która niedawno doczekała się swojej odświeżonej wersji. Podobnie jak w poprzednich częściach, tak i w tej wcielamy się w różnych żołnierzy, brytyjskich i amerykańskich. Do dyspozycji mamy tryb single oraz multiplayer, oba z perspektywy pierwszej osoby, które wypełnione są po brzegi najlepszą bronią i amunicją, z której przyjdzie nam skorzystać.

Zestawienie gier wszechczasów – najlepsze gry akcji.

Max Payne

Owa propozycja, w przeciwieństwie do wcześniej opisywanego CoD-a IV jest strzelanką trzecioosobową. W grze przyjdzie nam wcielić się w agenta, który poza ustaleniem pochodzenia groźnego narkotyku, pobocznie prowadził prywatne śledztwo na temat zabójstwa jego rodziny. W trakcie rozgrywki okaże się, iż został on oskarżony o morderstwo przełożonego, co oczywiście będzie starał się odkręcić. Ciekawostką jest dostępny w produkcji tryb, dzięki któremu możemy na chwilę spowolnić rozgrywkę.

Podsumowanie

To już wszystkie propozycje na dziś. W następnej części ukarzą się gry z tematyki RPG.

 

* Źródła: gryonline.pl, komputerswiat.pl oraz pssite.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu