Volleyball Championship 2014 – propozycja dla fanów siatki

Recenzja mobilnej gry w siatkówkę – Volleyball Championship 2014. Prześledzimy rozgrywkę, sterowanie, wyszukamy zalety i wady.

Volleyball Championship 2014 – propozycja dla fanów siatki

Kiedy w naszym kraju odbywały się Mistrzostwa świata w Siatkówce, na urządzenia mobilne wydana została właśnie ta aplikacja. Od tamtej pory minęły już trzy lata, a gra dalej cieszy się popularnością. Być może dlatego zdecydowałem się na sprawdzenie co potrafi. Jeżeli Wy także jesteście ciekawi, zapraszam do lektury.

Volleyball Championship 2014 – propozycja dla fanów siatki

Rozgrywka

Naszym zadaniem będzie wygrywanie meczów we wspomnianej wcześniej dyscyplinie. Te odbywają się w przygotowanych na zasadach panujących w trakcie mistrzostw turniejach. Ciekawym dodatkiem umilającym rozgrywkę jest faktyczny terminarz mistrzostw. Po przejrzeniu tabelek sprzed kilku lat, mogę powiedzieć, iż oprócz niego potwierdziły się także podziały grupowe, z jakimi mięliśmy do czynienia na ubiegłej imprezie. Znajdując się na boisku, kamery ukazują nam sytuację z góry. Jest to zdecydowanie najlepszy możliwy widok, ponieważ mamy oko na oba zespoły, sędziego oraz auty boiska.

Volleyball Championship 2014 – propozycja dla fanów siatki

Sterowanie

Ludzi, którzy odbijają piłkę już mamy. Teraz jest potrzebny ktoś kto nimi pokieruje. To właśnie ty graczu. Jak masz to zrobić? Przesuwając palcem po ekranie. Klikając na zawodnika, wybieramy tego, którym chcemy sterować. Mamy także wpływ na blokowanie czy przerwy techniczne. Zagrywka oraz podawanie piłki między sobą czy atak, zawsze odbywają się tak samo. Przesuwamy paluchem po ekranie naszego urządzenia w odpowiednie miejsce, po czym stajemy przed szansą zdobycia punktu. Czy się uda, to zależy tylko od waszych ruchów. Pamiętajcie, trening czyni mistrza.

Volleyball Championship 2014 – propozycja dla fanów siatki

Podsumowanie

Po tylu latach od wielkiej imprezy odbywającej się w naszym kraju, fani nie zapominają o aplikacji stworzonej specjalnie z tej okazji. Po bliższym przyjrzeniu się tej pozycji, wiem już dlaczego. Gra posiada dopracowany model sterowania, zawodnicy wykonują nasze polecenia bez zająknięcia, a dodatkowo mamy oryginalny terminarz turnieju. Teraz może nie jest to już taki atut, jednak kilka lat temu, z pewnością cieszył swą obecnością.

Zalety:

  • Darmowa
  • Nie posiada zbędnych dodatków, odbiegających od Siatkówki
  • Faktyczny terminarz mistrzostw

Wady:

  • Nie odnotowano

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki pochodzą ze stron play.mob.org oraz sklepu Play

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu