100 Pompek Treningu – Zadbaj o swoją sylwetkę

100 Pompek to aplikacja ze sklepu play google, zawierająca programy treningowe, oraz zbiory ćwiczeń. Zobacz naszą recenzję.

Wielkimi krokami zbliżają się do nas wysokie temperatury oraz upragnione wakacje. Jest to idealny moment, a nawet tak zwany ostatni dzwonek na to, aby zadbać o swoje ciało i by nie wstydzić się później zbędnych kilogramów, które uzbierały w trakcie szczęśliwego okresu świątecznego. Oto przed Tobą, drogi czytelniku, aplikacja, która nie tylko pomoże zrzucić Ci parę kilogramów, ale przed wszystkim udoskonali siłę twoich mięśni i wytrzymałość ciała.

Recenzja aplikacji 100 pompek. Programy treningowe.

Trochę o produkcji

100 Pompek Treningu jest aplikacją stworzoną przez firmę ShvagerFM, która wykonała ten produkt jedynie z myślą o posiadaczach systemu zwanego Androidem. Jest to produkt małej wagi (zaledwie kilkanaście MB), dzięki czemu nie jest problemem znalezienie dla niego miejsca w urządzeniu mobilnym. 100 Pompek Treningu posiada do wyboru sześć języków, którymi to są: polski, hiszpański, angielski, włoski, szwedzki oraz rosyjski. Aplikacja ta zakwalifikowana została do tematyki „Zdrowie i fitness”, a liczba pozytywnych opinii znacznie przewyższa niezadowolenie klientów. Tak więc w czym tkwi sekret produkcji? Przekonajmy się !

Recenzja aplikacji 100 pompek. Programy treningowe.

Czas na trening

100 Pompek Treningu oferuje 12 programów szkoleniowych charakteryzujących się zbiorem ilości pompek, które musimy zrobić w ciągu dnia, określając przy tym dokładną liczbę tych dni (program może zwierać się w 3, albo 6 dniach), serii i powtórzeń. Aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Twórcy zadbali o to, aby poprowadzić użytkownika „za rączkę” przez kolejne ćwiczenia, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo. W jaki sposób? Otóż przed każdą serią program przypomina o długiej i dokładnej rozgrzewce dla naszego ciała, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych nadciągnięć mięśni bądź innym problemom fizycznym. Oczywiście twórcy nie pozostawili nas z tym zadaniem bez pomocy. Zanim przejdziemy do konkretnych ćwiczeń (pompek) program, za pomocą ciekawie wyglądających animacji, pokazuje nam w jaki sposób i jak długo wykonywać rozgrzewkę. Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie znają się na tym rodzaju ćwiczeń przygotowawczych, dzięki którym zapewnione zostanie efektywne rozgrzanie naszych mięśni.

Recenzja aplikacji 100 pompek. Programy treningowe.

System rankingu i osiągnięć

Firma ShvagerFM, aby jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do korzystania z ich aplikacji, zadbała o system rankingowy oraz o tak zwane achievementy (czyli osiągnięcia), dzięki którym wyświetlane jest na ekranie nasze zaangażowanie w trening. Funkcja ta działa dzięki współpracy z Google Play Games. Za pomocą takiego rozwiązania nie tylko możemy rywalizować ze znajomymi, bądź innymi użytkownikami, ale zarazem pochwalić się swoimi osiągnięciami i być może nawet zachęcić innych do wykonywania tych ćwiczeń.

Recenzja aplikacji 100 pompek. Programy treningowe.

Warto wspomnieć, iż twórcy podzielili tą produkcję na wersję darmową i płatną, przez co w znaczącym stopniu okrojona została pierwsza z wymienionych. Jednakże nie jest to powód do całkowitego zrezygnowania z aplikacji, ponieważ „ucięcie” to polega na tym, że najwyższy program, w darmowej wersji, zawiera jedynie trening ogólny określony mianem >60. Natomiast pełna wersja zawiera dodatkowe kilka przedziałów w postaci 61-70, 71-80 itp.

Recenzja aplikacji 100 pompek. Programy treningowe.

Siła produkcji

Siłą tej prostej aplikacji jest jej zdecydowanie prosta mechanika, wyraźne napisy oraz ciągłe dbanie twórców o użytkownika dzięki wszelkim radom, wskazówkom i propozycjom dla wspomnianej wyżej rozgrzewki, ale zarazem samych ćwiczeń generalnych (czyli jak powinniśmy poprawnie wykonywać pompki). Świetnym rozwiązaniem i zarazem bardzo wygodnym jest fakt, że nie musimy naszej przygody z tą aplikacją rozpoczynać od samego początku. Sami narzucamy sobie tempo, mierząc w nasze możliwości, których jesteśmy świadomi. W każdym momencie możemy zmienić program, dzięki czemu produkcja jest bardzo elastyczna i dostosowuje się do naszych potrzeb. Oczywiście aplikacja posiada niejedną wadę, a jedną z nich jest chociażby fakt, iż po skończonych ćwiczeniach jesteśmy zmuszeni zmienić pozycję ćwiczeniową, aby móc wykonać kolejną serię, gdyż nie robi się to automatycznie. Oczywiście dla opornych istnieje możliwość wykonania tej operacji chociażby za pomocą nosa, ale.. to się wiąże ze zrobieniem kolejnej pompki, która nie zostanie naliczona ! J

Recenzja aplikacji 100 pompek. Programy treningowe.

Reasumując, zdecydowanie polecamy skorzystanie z tej produkcji, gdyż pomimo paru wad jest ciekawą propozycją dla ludzi, którzy cenią sobie aktywność fizyczną!

Ocena aplikacji 100 Pompek Treningu

Plusy:

  • System rozgrzewki, dokładnie wykonane animacje dotyczące ćwiczeń
  • Ciekawie przemyślany system treningu
  • Wiele poziomów
  • Bardzo dużo porad i wskazówek dotyczących poprawnego wykonywania pompek
  • System rankingu i śledzenia naszych postępów

Minusy:

  • Mało innowacyjna aplikacja
  • Słabo wychodzi na tle innych konkurentów

Pobierz na Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shvagerfm.Pushups&hl=pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu