Przegląd produkcji przeniesionych z komputera na ekrany urządzeń mobilnych

W Google Play oprócz tysięcy aplikacji napisanych specjalnie pod platformę Android znajdziemy także kilka przeniesionych z komputera. Niektóre są po prostu kopią gier znanych z PC, a inne zostały przystosowane specjalnie pod urządzenia mobilne, oferując na przykład nieco zmienione zasady rozgrywki.

Grand Theft Auto III

Gry przeniesione z komputera na Android. Przegląd gier.Gry przeniesione z komputera na Android. Przegląd gier.

GTA III to kultowa produkcja, znana posiadaczom konsol i komputerów osobistych. Ponieważ wydajność urządzeń mobilnych uległa znacznej poprawie na przestrzeni ostatnich lat, dziś możemy w nią zagrać na smartfonie lub tablecie. Największą zaletą tej gry jest otwarty świat, a także rozbudowany tryb fabularny. Ponieważ w grze zastosowano grafikę 3d, gra na słabszych urządzeniach może powodować spadki w płynności animacji. Mimo to gra łączy wszystkie zalety swojego starszego odpowiednika z możliwością zabawy w praktycznie dowolnym miejscu – jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana serii.

Link do aplikacji w sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rockstar.gta3

 

World of Tanks

Gry przeniesione z komputera na Android. Przegląd gier. Gry przeniesione z komputera na Android. Przegląd gier.

Mobilna wersja World of Tanks nie jest klasycznym przeniesieniem gry z innej platformy, tak jak GTA III. Twórcy tej aplikacji co prawda zastosowali modele czołgów znane ze stacjonarnego odpowiednika, ale sama rozgrywka uległa kilku zmianom. Przede wszystkim potyczki stały się teraz szybsze i bardziej dynamiczne: mapy zostały zmniejszone, a liczba graczy jest ograniczona do 7 w każdej drużynie. Zlikwidowano także popularną artylerię. Te zmiany sprawiają, że sama rozgrywka nie wymaga od nas aż takiego skupienia i planowania strategii, jak w wersji przeznaczonej na komputery. Niestety nie możemy też używać tego samego konta, co w standardowej wersji World of Tanks, ale być może zostanie to zmienione w którejś z kolejnych aktualizacji.

Link do aplikacji w sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.wargaming.wot.blitz

 

Hearthstone Heroes of Warcraft

Gry przeniesione z komputera na Android. Przegląd gier. Gry przeniesione z komputera na Android. Przegląd gier.

Hearthstone to typowa gra karciana, jednak z wielu innych wyróżnia ją możliwość gry zarówno na PC, jak i na urządzeniach przenośnych, takich jak tablety. Zasady nie są zbyt skomplikowane, jednak osiągnięcie mistrzostwa wymaga wielu godzin praktyki i testowania nowych możliwości. Na początku musimy przejść samouczek oraz zbudować talię składającą się z różnych, czasami zupełnie odmiennych kart. Aplikacja oferuje też możliwość zmierzenia się z innymi graczami w trybie multiplayer. Możemy używać tego samego konta i zestawu kart również w klasycznej, komputerowej wersji aplikacji, jednak można zaryzykować stwierdzenie, że gra na dużym tablecie będzie wygodniejsza i bardziej naturalna, niż rozgrywka przy użyciu standardowej klawiatury i myszy.

Link do aplikacji w sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blizzard.wtcg.hearthstone

 

* Wszystkie zdjęcia są dziełem twórców aplikacji.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu