Quizowanie – sprawdź swoją wiedzę!

Tym razem przyjrzymy się grze Quizowanie, produkcji studia FEO Media, czyli bardzo starannie wykonanej gry na urządzenia mobilne, w której najsilniejszą bronią będzie wiedza przez nas posiadana. Jeżeli chcesz nie tylko sprawdzić swoich sił w tej grze i wykazać się własną erudycją, ale jednocześnie dowiedzieć się czegoś nowego o otaczającym nas świecie, to nie zwlekaj dłużej. Sięgnij po darmową grę – Quizowanie!

Quizowanie jest produkcją dostępną na najpopularniejsze systemy operacyjne takie jak Android, iOS oraz Windows Phone, tak więc miodną i rozwijającą rozgrywką może cieszyć się zdecydowana większość użytkowników urządzeń mobilnych. Warto już na początku wspomnieć, iż gra wymaga stałego połączenia z internetem, tak więc nie ma możliwości rywalizacji z kolegą w trybie offline, na jednym telefonie komórkowym.

Quizowanie – sprawdź swoją wiedzę! Recenzja gry.

Na początku jesteśmy zmuszeni do stworzenia konta niezbędnego do toczenia umysłowych zmagań. Na szczęście proces rejestracji przebiega bardzo szybko, gdyż jedynym wymogiem jest wymyślenie niepowtarzalnego nicku oraz własnego hasła. Adres poczty mailowej jest tutaj opcjonalny. Gra na wielu portalach i sklepach internetowych otrzymała zdecydowaną większość pozytywnych ocen od graczy. Tak więc w czym tkwi sekret tej małej produkcji? Przekonajmy się !

Na czym ta gra polega

Quizowanie jest grą polegającą na rywalizacji pomiędzy Tobą, a określonym oponentem, w postaci prawidłowego odpowiadania na stawiane pytania z wielu dziedzin. Przeciwnikiem tym może być losowo wybrany gracz lub też osoba którą znasz i której rzucisz wyzwanie (wyślesz zaproszenie do pojedynku). Rozgrywka składa się z sześciu rund, a w każdej z nich znajdują się trzy pytania. Aby udzielić prawidłowej odpowiedzi mamy zaledwie pół minuty, tak więc nie jest to łatwe zadanie !

Quizowanie – sprawdź swoją wiedzę! Recenzja gry.

Rozgrywka oparta jest na naprzemiennym odpowiadaniu na kwestie, które raz są wybierane przez pierwszego gracza, a raz przez drugiego. Na początku gry, przez jedną ze stron, wybierana jest jedna z trzech kategorii pytań wyświetlanych na ekranie. Dziedziny te za każdym razem są inne, tak więc musimy posiadać szerszą wiedzę niż tylko z jednego kręgu tematycznego. Gra jest bardzo rozbudowana, a cecha ta przede wszystkim dotyczy kategorii pytań. W grze istnieje ich 19, a są to między innymi: „Świat seriali”, „W cyberprzestrzeni”, „Rysowany świat”, „Ciało i dusza”, „Dookoła świata”, „Postęp i technika” oraz wiele innych. Pytania charakteryzują się różną skalą trudności, ale tak naprawdę stopień ich zaawansowania w głównej mierze zależy od gracza i posiadanej przez niego wiedzy. Pula pytań w Quizowaniu jest naprawdę imponująca, gdyż sięga ponad 40 tysięcy.

Quizowanie – sprawdź swoją wiedzę! Recenzja gry.

Dodatkowo, istnieje w grze możliwość tworzenia własnych pytań, przez co z dnia na dzień ich liczba wciąż ulega zwiększeniu. Kreator tworzenia pytań jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze, dlatego ciekawą opcją jest możliwość dodania czegoś od siebie do tej wciąż rozwijającej się produkcji.

Ranking

Gra Quizowanie determinuje nasze starania za pomocą punktów rankingowych. W pojedynkach można wygrać, przegrać bądź zremisować, jeżeli po 18 pytaniach przeciwnicy będą mieli taką samą liczbę prawidłowych odpowiedzi. Jeżeli przegramy, spadamy w rankingu o kilka lub nawet kilkadziesiąt punktów, w zależności od wyniku zmagań. Oczywiście sytuacja ma charakter odwrotny w przypadku wygranej rozgrywki. Jednakże kiedy nastąpi remis, to nasze punkty rankingowe nie ulegają zmianie (nic nie tracimy, ale też nic nie zyskujemy).

Quizowanie – sprawdź swoją wiedzę! Recenzja gry.

Pozostałe kwestie gry

Warto tutaj wspomnieć, że gra oferuje zakup konta premium, za prawdziwe pieniądze. Daje ono możliwość stworzenia własnego, unikalnego awatara, który przy każdym pojedynku będzie godnie reprezentował nasz nick. Ponadto, nadana nam zostaje wtedy możliwość nieograniczonego dostępu do sprawdzania tabel rankingowych, porównywaniu naszych osiągnięć, skuteczności i postępów. Ostatnim usprawnieniem jest możliwość zmiany koloru tła gry. Jak widać, takie rozwiązania oferowane przez konto premium są jedynie niewielkim dodatkiem, bez których można się obyć i nadal cieszyć tą udaną produkcją.

Quizowanie – sprawdź swoją wiedzę! Recenzja gry.

Wielkim atutem gry Quizowanie jest możliwość toczenia pojedynku przez nawet kilkadziesiąt godzin. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapobiega poniesienia porażki z powodu chociażby nagłego rozładowania komórki i zerwania połączenia internetowego. Dodatkowo, gra daje możliwość toczenia zmagań z kilkoma przeciwnikami jednocześnie, dlatego też twórcy znaleźli idealne rozwiązanie, które daje wygodną współpracę powyższych możliwości.

Produkcja twórców FEO Media jest idealną rozrywką dla osób, które w kreatywny sposób chcą spędzić chwilę wolnego czasu. Aplikacja ta jest bardzo dobrym konkurentem dla innych produkcji tego typu.

Ocena gry Quizowanie:

Plusy:

  • Ogromna, wciąż powiększająca się pula pytań
  • Można rywalizować z kilkoma przeciwnikami naraz, w tym – ze znajomymi
  • Darmowa nauka o otaczającym nas świecie w ładnej oprawie graficznej

Minusy:

  • Bez konta premium nie mamy dostępu do rankingu
  • Brak trybu offline

Pobierz na Android:

Pobierz na iOS:

Pobierz na Windows Phone:

https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/quizwanie/9nblggh08hv9

* Powyższe zdjęcia z gry pochodzą ze strony Google Play

Podziel się wiedzą z innymi

2 odpowiedzi na "Quizowanie – sprawdź swoją wiedzę!"

Komentarz do postu