W co zagrać na Androidzie? Lista najpopularniejszych gier zręcznościowych

Jednym z najczęstszych zastosowań smartfonów, oprócz korzystania z sieci i klasycznych funkcji telefonu są gry. Urządzenia mobilne niestety nie oferują jeszcze tej samej jakości rozgrywki jak PC lub konsole, dlatego na smartfonach królują proste gry zręcznościowe. Tych na platformie Android nie brakuje, w tym artykule prezentujemy najpopularniejsze z nich.

Angry Birds

Gry zręcznościowe Android. Przegląd gier.
fot. Rovio Entertainment Ltd.

Angry Birds to jedna z najstarszych i najbardziej znanych gier. Doczekała się wielu nowych odsłon, mimo to w sklepie Play cały czas jest dostępna jej podstawowa wersja. Sama rozgrywka polega na burzeniu różnych konstrukcji za pomocą kolorowych ptaków. Oczywiście dostępnych jest wiele różnych poziomów, przez co zabawa nie powinna się nam szybko znudzić. Ta aplikacja do działania nie wymaga najnowszej wersji systemu operacyjnego – Android 2.3 w zupełności wystarczy.

Link do aplikacji w sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rovio.angrybirds

 

Subway Surfers

Gry zręcznościowe Android. Przegląd gier.
fot. Kiloo

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się gry takie jak Subway Surfers. Polegają one na bieganiu, skakaniu i unikaniu przeszkód wyświetlających się na ekranie, aby urozmaicić zabawę rozgrywka z czasem zaczyna przyspieszać. Subway Surfers oferuje ponadto wybór postaci oraz skórki do niej, a co jakiś czas wypuszczana jest nowa wersja zmieniająca m. in. wygląd mapy. Po zalogowaniu się do Facebooka możemy także porównywać swój wynik z osiągnięciami naszych znajomych.

Link do aplikacji w sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiloo.subwaysurf

 

Fruit Ninja

Gry zręcznościowe Android. Przegląd gier.
fot. Halfbrick Studios

Ta gra również jest dość znana – na rynku istnieje już od dłuższego czasu. Rozgrywka polega na przecinaniu pojawiających się na wyświetlaczu naszego urządzenia tropikalnych owoców. Wszystko odbywa się z pomocą jednego ruchu palca. Jednak Fruit Ninja to tylko pozornie łatwa gra – sytuacja zaczyna się komplikować, kiedy na planszy pojawia się 6 lub więcej obiektów. Aplikacja pozwala też na wybór trybu gry, a także wprowadza różnorodne bonusy.

Link do aplikacji w sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.halfbrick.fruitninjafree

 

The Line Zen

Gry zręcznościowe Android. Przegląd gier.
fot. Ketchapp

The Line Zen to w założeniu prosta gra. Polega ona na poruszaniu niebieską kulką, tak aby nie dotknąć czerwonych ścian wokół niej. Jednak labirynt, w którym się znajdujemy bynajmniej nie jest prosty, występuje w nim wiele różnych elementów, takich jak pojawiające się czerwone kulki, których musimy unikać. The Line Zen ma prostą, lecz jednocześnie przyjemną dla oka oprawę graficzną.

Link do aplikacji w sklepie Google Play:

 

Glow Hockey 2

Gry zręcznościowe Android. Przegląd gier.

Na koniec dość niecodzienna aplikacja – Glow Hockey 2. Co prawda jest to gra zręcznościowa, jednak najlepiej się z niej korzysta grając z drugą osobą, na jednym urządzeniu. Zasady nie są skomplikowane – trzeba po prostu wrzucić krążek do bramki przeciwnika i jednocześnie starać się obronić własną. Do komfortowej rozrywki zalecany jest tablet lub telefon o dużej przekątnej ekranu.

Link do aplikacji w sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.natenai.glowhockey2

 

 

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu